מחפשים חברה שמתמחה בעיבוד שבבי עבור תעשיות שונות ומגוונות?

זה הזמן ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם.

אנחנו בחברת משי טכנולוגיות בע”מ, מתמחים בעיבוד שבבי עבור מגוון רחב של תעשיות מתחומים שונים, בכל רחבי הארץ. לרשותנו מכונות וציוד משוכלל וחדשני אשר מאפשר לנו לבצע את העבודה בצורה יעילה, מדויקת ומהירה.

אנחנו מעסיקים צוות מקצועי ומנוסה שמתמחה בעבודות מסוג זה. הצוות ישמח להיפגש איתכם, לשמוע מה אתם צריכים ולהכין עבורכם תוכנית עבודה אשר תצא לפועל בהקדם, על מנת לעמוד בלוחות הזמנים שלכם.

עיבוד שבבי בטכנולוגיה המתקדמת שכבשה את התעשייה

עיבוד שבבי הוא טכניקת עיבוד שפותחה החל מתקופת המהפכה התעשייתית ועד ימינו. בעולם שלנו כיום, אין תעשייה שלא עושה שימוש בעיבוד שבבי – במסגרת תהליכי ייצור למוצרים קיימים או לפיתוח חדשים.

במאמר זה נבחן מהו עיבוד שבבי, מהן הטכניקות בהם משתמשים כיום לביצוע הפעולה ומה ניתן ליצור עם חומרי גלם באמצעות העיבוד. המומחים של חברת משי טכנולוגיות זמינים לייעץ לכם עם תשובות לכל שאלה שלכם.

הגדרת העיבוד

עיבוד הוא תהליך בו חומר גלם הופך למוצר חדש ועל כן ניתן להבחין בסוגים שונים של עיבוד בתהליכים תעשייתיים שונים.

עיבוד אינו יציקה של חומר למסגרת או הדפסה שלו בתלת ממד, אלא הסרת שכבות באופן מדויק עד קבלת המוצר המבוקש.

אילו חומרי גלם משמשים לעיבוד שבבי?

ישנם הרבה סוגים של חומרי גלם ניתן לעבד כאשר מרבית התעשייה עובדת עם מתכות שונות כמו פליז, אלומיניום, ארד, פלדה ועוד. התנאים להיותו של חומר מתאים לתהליך העיבוד השבבי היא העמידות שלו והקשות שהוא צריך להחזיק בה כדי לא להיהרס לגמרי תוך כדי העבודה.

אמנם, לחומרים שונים ישנן מכונות שונות לעיבוד התואמות את מאפייני חומר הגלם, כך למשל ניתן לבצע עיבוד שבבי CNC בעזרת מכונות מתאימות לצרכי עיבוד של עץ, פלסטיק ועוד.

מה ההבדל ביון עיבוד שבבי רגיל ל-CNC?

העיבוד הקונבנציונלי היא שיטת עיבוד ותיקה שבה איש מקצוע מיומן ועדין, משתמש במכונה ייעודית כדי להסיר את שכבות החומר על פי תכנון שמוגש לו מראש, וכך יוצר מחומר הגלם את התוצר המעובד. למעשה מדובר בעבודת כפיים מדויקת וארוכה ליצירת תוצר בודד.

עיבוד שבבי CNC היא שיטת עיבוד שבה התהליך מתבצע באופן ממוחשב לחלוטין המאפשר מהירות, דיוק, וייצור בכמות גדולה הרבה יותר של המוצר הסופי. טכנולוגיית CNC מייצרת קוד המכיל את התכנון שעל פיו מעובד חומר הגלם, כך שהמחשב גם מתכנן אותו וגם מבצע את העיבוד בעצמו.

יתרונות התהליך

שני יתרונותיו העיקריים של עיבוד שבבי CNC הם הדיוק והמהירות:

  1. הטכנולוגיה הזו מאפשרת ירידה לדקויות שאין ליד האנושית אפשרות להגיע אליהן פעם אחר פעם. ניתן לעבד חומרי גלם לצורות הנדסיות מורכבות מאוד ולהשאיר בידי המחשב את העבודה הפיזית עליהן.
  2. מהירות הייצור באמצעות מכונות CNC הן לאין שיעור אפקטיביות יותר משיטת העיבוד הקונבנציונלית, ומדויקות בהרבה.

למה משמש עיבוד שבבי?

תעשיות הייצור בכל תחום ובכל העולם, החל מתעשיית החלל ועד לרפואה והביטחון, משתמשות בהיקפים נרחבים בטכנולוגיות העיבוד השבבי בזכות רמת הדיוק הגבוהה של השיטה מאפשרת ייצור רכיבים זעירים ומדויקים לשילוב אמין וזהה במכשירים זהים ומורכבים. כלומר – עיבוד שבבי מבטיח כי כל חלק שיוכנס לתהליך הייצור יהיה זהה לקודמו ואמין באותה המידה.

החוזק והעמידות של תוצרי העיבוד משמעותיים יותר מיצירת חלקים בשיטות אחרות כיוון שמדובר על גוש חומר אחד שנעשה בו עיצוב כזה או אחר אך תכונותיו לא נפגעו בתהליך.

מהם התוצרים של הליך עיבוד שבבי?

עיבוד שבבי מייצר עבורנו את כל מה שלא ניתן לקנות כחלקי חילוף או כל מה שדורש עיצוב ייעודי וחסר תקדים. כך למשל חלקי מטוסים, גלגלי שיניים, חלקי רכב זעירים, ועוד.

לפני תחילת הייצור מומלץ לוודא שהמפעל אליו פונים לייצור תוצר בשיטת העיבוד השבבי, הוא כזה שמתמחה בתחום אותו אתם מחפשים או רוצים לפתח.

באילו טכניקות משתמשים בהליך עיבוד שבבי?

ישנן מספר טכניקות מרכזיות המשמשות את התחום, כאשר השילוב ביניהן מאפשר את הדיוק והאיכות המוקפדים שמבטיח ההליך:

חריטה. הסרה עדינה ונקודתית של שכבות חומר באופן סיבובי וסימטרי ובהתאם לעיצוב המתוכנן על ידי סכין חריטה.

כרסום. שיטת עיבוד בה משתמשים לחיתוך או גימור של צורות גיאומטריות על ידי הסרת שכבות מלוחות, קוביות וכדומה. בשיטת הכרסום נהוג שחומר הגלם יהיה הרכיב שזז ואילו ראש הכרסום רק מבצע תנועה סיבובית וסטטית.

חיתוך לייזר. לעיתים יש להסיר מכמות החומר כדי לאפשר הגעה למידות המדויקות של התוצר הסופי. חיתוך לייזר מאפשר דיוק מקסימלי בעיצוב מתכות או יריעות של חומרי גלם אחרים.

השחזה. הסרה עדינה במיוחד של שכבות חומר הנועדו לייצר גימור מושחז ומדויק על פי התכנון לתוצר הסופי.

קידוח. ייצור חורים בחומר הגלם שיאפשרו את יישום התכנון שלו באופן מדויק, בעזרת ראשי קידוח מתכתיים בגדלים משתנים ומדויקים.

אירוזיה. שיטה המשלבת ייצור מכאני ותהליכים כימיים שנועדו ליצור שינוי במבנה חומר הגלם כמו חיוך או שיקוע.

השימוש בטכניקות השונות

נוסף על כל אלו ניתן לעשות שימוש גם בטכניקות מירוק, צביעה, ריתוך וכדומה כדאי להגיע לתוצאה המקסימלית הנדרשת מהליך העיבוד השבבי. את כל השיטות הללו ניתן לבצע בצורה קונבנציונלית, כלומר כפי שנהוג היה בעבר על ידי בעלי מלאכה מקצועיים המשתמשים במכונות ידניות.

עם התקדמות הטכנולוגיה נכנסו מכונות המשתמשות בטכנולוגיית CNC לייצור התעשייתי וכיום כלל הטכניקות יכולות להיות מבוצעות באופן ממחושב ובאמצעות זרועות רובוטיות על ידי מכונות ייעודיות.

בשורה התחתונה, כדאי שהמומחים בתחום יהיו לצידכם

‘משי טכנולוגיות בע”מ’ היא חברה מובילה במשק המעניקה לקהל לקוחותיה שירות אמין ואיכותי בתחום העיבוד השבבי וטכנולוגיות אחרות, באמצעות מתן פתרונות מקצועיים שמספקים את צרכי הלקוחות לאורך כל הדרך.

המהנדסים של ‘משי טכנולוגיות בע”מ’ ישמחו לעמוד לשירותכם עם מיומנויות הנדסיות מתקדמות של פיתוח, ייצור, תיעוד ובקרה לכל תהליך טכנולוגי שתרצו לקדם.

החברה שלנו מתמחה גם בכתיבה טכנית של כלל החומר הנדרש וניהול נכון של החומרים והעבודה לצרכי הוזלת עלויות שיגדילו את הרווח שלכם כיזמים. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לבירור נוסף על מגוון השירותים ההנדסיים שאנו מספקים.

פנו אלינו וקבלו הצעת מחיר

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. ניתן לפנות אלינו בטלפון או דרך טופס צור קשר באתר האינטרנט שלנו.

למידע נוסף מלאו את טופס הצור קשר

    0/5 (0 Reviews)